Akadémia vizuálnych intervencií

Akadémia vizuálnych intervencií vznikla pri CultCode Inštitúte vizuálneho umenia ako škola multidisciplinárneho charakteru. Napĺňaním poslania školy je predovšetkým uskutočňovať  jedinečnú víziu založenú na myšlienke šírenia vedomostí v oblasti výtvarnej kultúry pre všetkých a pre všetky oblasti spoločenských aktivít. Práve preto sú Vizuálne intervencie pre nás spôsobom ako pozitívne zasiahnuť aj do najmenších medzier života. 

Prihlásiť sa a trénovať

 Prihlášku pošlite formou krátkeho motivačného e-mailu (max 145 slov) v ktorom predstavíte seba a projekt, ktorý by ste chceli riešiť prostredníctvom Nášho art koučing programu, alebo priblížite vlastné ambície zdokonaliť sa v určitej oblasti dizajnu alebo umenia.

Umenie a Dizajn

Koučingový program Umenie & dizajn je zameraný kooperatívne riešenie projektu, zadania, problematiky. Orientuje sa na využívanie nových postupov a hľadanie  tvorivej  cesty pre využitie dostupných digitálnych technológií ako  počítačová grafika, dizajn interiéru, grafický dizajn, alebo výtvarných techník či základov  spracovania materiálov vo vlastnej tvorbe. Štúdium ponúka možnosť alternatívy štúdia na online vysokej škole.  

 

Chiharu Shiota  „Neistá cesta“

 

Chiharu Shiota  premenila  Blain  galériu v južnom  Berlíne s použitím 750000 metrov nití z5000  klbiek krvavo červenej priadze. Obrovská inštalácia s názvom Neistá cesta vypĺňa celý priestor galérie  a možno ju skúmať  pri pohľade z vnútra  alebo pozerať sa aj  z medziposchodí. "Keď ľudia prídu ako prvé  sa pozerajú okolo seba a potom uvidia nekonečné líniu. Rovnako ako je vesmír nekonečný tak  sa zdá, že žiadny koniec tejto rady priadze neexistuje "vysvetľuje Shiota. Je to jej prvá výstava v jej domovskom meste.

http://www.wallpaper.com/art/chiharu-shiota-uncertain-journey-at-blainsouthern-berlin-casts-web#igXOtr5lWTWSPZSq.99