IKARUS

Akad├ęmia vizu├ílnych intervenci├ş

Akad├ęmia vizu├ílnych intervenci├ş vznikla pri CultCode In┼ítit├║te vizu├ílneho umenia ako ┼íkola multidisciplin├írneho charakteru. Nap─║┼łan├şm poslania ┼íkoly je predov┼íetk├Żm uskuto─Ź┼łova┼ą┬á jedine─Źn├║ v├şziu zalo┼żen├║ na my┼ílienke ┼í├şrenia vedomost├ş v┬áoblasti v├Żtvarnej kult├║ry pre v┼íetk├Żch a┬ápre v┼íetky oblasti spolo─Źensk├Żch aktiv├şt. Pr├íve preto s├║ Vizu├ílne intervencie pre n├ís sp├┤sobom ako pozit├şvne zasiahnu┼ą aj do najmen┼í├şch medzier ┼żivota.┬á

Prihl├ísi┼ą sa a tr├ęnova┼ą

┬áPrihl├í┼íku po┼ílite formou kr├ítkeho motiva─Źn├ęho e-mailu (max 145 slov) v ktorom predstav├şte seba a projekt, ktor├Ż by ste chceli rie┼íi┼ą prostredn├şctvom N├í┼ího art kou─Źing programu, alebo pribl├ş┼żite vlastn├ę amb├şcie zdokonali┼ą sa v ur─Źitej oblasti dizajnu alebo umenia.

Umenie a Dizajn

Kou─Źingov├Ż program Umenie & dizajn je zameran├Ż kooperat├şvne rie┼íenie projektu, zadania, problematiky. Orientuje sa na vyu┼ż├şvanie nov├Żch postupov a h─żadanie┬á tvorivej┬á cesty pre vyu┼żitie dostupn├Żch digit├ílnych technol├│gi├ş ako┬á po─Ź├şta─Źov├í grafika, dizajn interi├ęru, grafick├Ż dizajn, alebo v├Żtvarn├Żch techn├şk ─Źi z├íkladov┬á spracovania materi├ílov vo vlastnej tvorbe. ┼át├║dium pon├║ka mo┼żnos┼ą alternat├şvy ┼ít├║dia na online vysokej ┼íkole. ┬á

┬áRovnako ako m├Żtus o Ikarovi predstihuje my┼ílienku o lietan├ş tak dizajn a vizu├ílna kult├║ra v┼íeobecne vo filme predstihuje to ─Źo sa e┼íte len m├┤┼że sta┼ą. Hlavn├Ż z├ímer projektu je formou kr├ítkych filmov├Żch klipov predstavi┼ą digitalizovan├ę v├Żznamn├ę ÔÇ× diela designu ako umenia ÔÇť, ktor├ę svojim ├║─Źinkovan├şm v eur├│pskom filme 20 storo─Źia znamenali prelom vo vizu├ílnej kult├║re.

 

IKARUS

 

Rovnako ako m├Żtus o Ikarovi predstihuje my┼ílienku o lietan├ş tak dizajn a vizu├ílna kult├║ra v┼íeobecne vo filme predstihuje to ─Źo sa e┼íte len m├┤┼że sta┼ą. Hlavn├Ż z├ímer projektu je formou kr├ítkych filmov├Żch klipov predstavi┼ą digitalizovan├ę v├Żznamn├ę ÔÇ× diela designu ako umenia ÔÇť, ktor├ę svojim ├║─Źinkovan├şm v eur├│pskom filme 20 storo─Źia znamenali prelom vo vizu├ílnej kult├║re. Dominantn├Ż je pre n├ís predov┼íetk├Żm u┼ż spomenut├Ż artefakt a tvoriv├ę ├║silie medzi filmov├Żm re┼żis├ęrom a v├Żtvarn├şkom. Koncepcia samotn├Żch klipov spo─Ź├şva v obrazovej v├Żpovedi o pr├şbehu konkr├ętneho designu spojen├í s jednoduch├Żm vstupom rozpr├íva─Źa. Tento projekt m├í hlavne za cie─ż uk├íza┼ą vizu├ílnu kult├║ru ako neoddelite─żn├║ s├║─Źas┼ą na┼íej civiliz├ície. Ako hlavn├Ż v├Żstup projektu je s├ęria kr├ítkych filmov├Żch klipov a ich otvoren├í distrib├║cia na internete ako aj v r├ímci up├║taviek v kamenn├Żch kin├ích. Nako─żko na┼íe v┼íeobecn├ę ├║silie je postaven├ę my┼ílienke vo─żnej roz┼í├şrite─żnosti n├í┼í propaga─Źn├Ż pl├ín naplno po─Ź├şta s distrib├║ciou aj mimo Slovensko, preto u┼ż samotnom projekte komponuje mo┼żnosti pre jazykov├ę mut├ície.